Інструментальне виробництво

Офіційна веб-сторінка: http://itm.kpi.ua/

Кафедра готує спеціалістів за фахом «Інструментальне виробництво» в галузі проектування, технології виготовлення спеціального інструменту, оснастки та обладнання для створення і контролю інструментів усіх типів та конструкцій, без яких неможливе сучасне машинобудування. З 2000 року на кафедрі відкрита нова сучасна спеціалізація “Комп’ютерні формоутворюючі технології та твердотільне проектування інструментів і складно – профільної оснастки”.

Кафедра створена в 1969 р. Засновником та першим завідувачем кафедри був член кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Родін П.Р., провідний вчений в галузі теорії формоутворення поверхонь та проектування різальних інструментів, двічі лауреат Державної премії, Заслужений працівник вищої школи.

Підготовку інженерних та наукових кадрів кафедра веде в тісній взаємодії з НАН України та передовими підприємствами машинобудівної галузі.

Поглиблена комп’ютерна та загальноінженерна підготовка, високий рівень професійної конструкторської та технологічної підготовки, інтенсивне вивчення іноземних мов, глибокі знання ринкової економіки та менеджменту – основні ознаки спеціальності.

Кафедра має висококваліфікований викладацький склад, сучасні лабораторії, комп’ютерні класи з локальною мережею, забезпечує практику на провідних підприємствах України.

 

 

pasichnykЗівідує кафедрою

Пасічник Віталій Анатолійович

доктор технічних наук, професор

 

  Контакти:

  кім. 505-22

  тел. (044) 406-82-55
  pasichnyk @ ukr.net

Спеціалісти за новою сучасною спеціалізацією “Комп’ютерні формоутворюючі технології та твердотільне проектування інструментів і складно – профільної оснастки” поєднують в собі, як основні ознаки спеціалістів комп’ютерних систем, програмістів, керівників виробництвом, так і інженерів-конструкторів та інженерів-технологів, здатних здійснювати віртуальний інжиніринг та володіти критичними технологіями формоутворення, досліджувати та встановлювати граничні області цих технологій.

 

images1

Тісні зв’язки кафедри з НАН України та провідними університетами світу гарантують високий міжнародний рівень освіти та працевлаштування випускників. За останні два роки більше 10 студентів та співробітників кафедри стажувалися в Магдебурзькому університеті (Німеччина) з отриманням відповідного сертифікату.

 

 

 

У тісному зв’язку з учбовим процесом кафедра веде науково-дослідну роботу.

Напрямки науково-дослідної роботи кафедри:

розробка теорії формоутворення поверхонь та проектування різних видів інструментів, створення їх нових прогресивних конструкцій;

комп’ютерні формоутворюючі технології та твердотільне проектування інструментів і складнопрофільної оснастки;

математичне моделювання процесів роботи інструментів та оптимізація конструкцій і умов експлуатації інструменту з використанням методів самоорганізації;

Кафедрою інтегровані технології машинобудування налагодженні наукові зв’язки в організації та проведенні учбового процесу з багатьма провідними інститутами України та з закордонними університетами та фірмами Німеччини, Румунії, Китаю, Польщі, Югославії.

Випускники кафедри інструментального виробництва працюють в усіх галузях промисловості та науково-дослідних інститутах, посідаючи провідні посади.

Кафедра входить до складу Механіко-машинобудівного інституту Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Ми готуємо бакалаврів за напрямком "Інженерна механіка" та "Машинобудування", магістрів і спеціалістів за програмою "Інструментальне виробництво", аспірантів і докторантів. 

Історія кафедри розпочалась 1968 р. у складі Механіко-машинобудівного факультету КПІ. Сьогодні кваліфіковані викладачінаукові співробітники та учбово-допоміжний персонал забезпечують високу якість навчання та проводять активнунаукову роботуАудиторії кафедри добре пристосовані для проведення занять на сучасному рівні із застосуванням мультимедійних технологій. Лабораторне обладнання дозволяє проводити наукові дослідження процесів і об'єктів сучасного машинобудування. Ми активно співпрацюємо з державними і науковими установами, провідними підприємствами та університетами. Міжнародні зв'язки кафедри охоплюють такі країни, як Росія, Німеччина, Португалія, Сербія, Болгарія, Туреччина, Іран, Китай, В'єтнам, Єгипет, Конго.  Ми пишаємось видатними випускниками кафедри та її студентами, багато з яких є переможцями та призерами численних конкурсів та олімпіад.

Наші студенти живуть весело і отримують гарні знання й уміння.

 

 Інформація про спеціальність "Інструментальне виробництво"

Рубрика в класифікаторі професій
Специфічні категорії
Назва спеціальності
Інструментальне виробництво
Назва спеціалізації (якщо вона є)
1)Інструментальне виробництво; 2)Комп’ютерні формоутворюючі технології; 3)Технічний дизайн в машинобудуванні.
Факультет(и), що випускають ці спеціальності (логотип та назва)
Механіко-машинобудівний інститут
Випускаюча(і) кафедра(и) стисла інформація
Інтегрованих технологій машинобудування http://itm.kpi.ua/
Кваліфікаційний рівень
бакалавр, магістр
Форми навчання
денна, заочна
Унікальні специфічні знання, вміння та навички якими володіють випускники (якими методами володіють, участь у науковій та проектній діяльності, досягнення студентів)
Підготовка фахівців за спеціальністю “Інструментальне виробництво” ведеться з теорії формоутворення складних поверхонь, теорії проектування інструментів, інформаційних технологій проектування та виготовлення інструментів, CAD/CAM/CAE технологій складних поверхонь, розробки нових способів формоутворення прогресивних конструкцій інструменту та технологій їх виготовлення. З 2004 року кафедра проводить підготовку спеціалістів за спеціалізацією “Комп’ютерні формоутворюючі технології”. Спеціалісти з комп’ютерних формоутворюючих технологій поєднують в собі знання інженерів-механіків зі знаннями спеціалістів користувачів комп’ютерних систем та технологів-програмістів на верстатах з ЧПК. Вони володіють критичними формоутворюючими технологіями, здатні здійснювати віртуальний інжиніринг, проводити дослідження та встановлювати межі використання цих технологій. З 2008 року кафедра почала підготовку спеціалістів та магістрів за спеціалізацією “Технічний дизайн в машинобудуванні”, що поєднує в собі основні риси дизайну конструювання складних поверхонь технічних виробів з їх експлуатаційними характеристиками. В рамках спеціалізації вивчаються такі дисципліни: теорія технічного дизайну, ергономіка та конструювання технічних виробів, цифрове зображення та його обробка, web-дизайн та реклама, дизайн та експлуатаційні характеристики технічних виробів, основи комп’ютерних технологій 3D дизайну, естетика та дизайн технічних виробів, основи гравірування.
Теми дипломних робіт (основні напрямки магістерських досліджень)
1)Розробка конструкцій та технології виготовлення різальних інструментів; 2)Удосконалення різальних видів інструментів; 3)Проектування пристроїв контролю; 4)Комп’ютерний дизайн технічного виробу; 5)Розробка конструкцій та технологія виготовлення прес-форм для виготовлення складних деталей.
Місця проходження практики
АО “МАЯК”, ДП „Київський авіаційний завод „АВІАНТ”, АО “АТЕК”, АО “РОСТОК”, ВАТ „Меридіан” ім. С. П. Корольова.
Ким можуть працювати випускники відповідно до державного класифікатора професій
Ким  можуть працювати випускники відповідно до державного класифікатора Наші випускники працюють в усіх галузях народного господарства, організовуючи підготовку виробництва та забезпечуючи випуск сучасних виробів, займаючи при цьому посади інженерів з експлуатації, інженерів – менеджерів по впровадженню, керівниками виробничих дільниць, технологами інструментальних та механічних цехів. Магістри працюють інженерами з обслуговування сучасних верстатів автоматизованого виробництва, викладачами, працівниками галузевих міністерств, спеціалістами з розробки науково – дослідних програм підготовки та організації виробництва, керівниками проектів, провідних спеціалістів фірм та підприємств, керівниками підрозділів провідних інженерів – конструкторів, спеціалістами з розробки формоутворюючих технологій та інтегрованих систем у галузі формоутворення спеціалістами – дослідниками у галузі формоутворення і проектування інструменту та оснастки, технологів з розробки інструменту, штампів, прес-форм та іншого оснащення,  керівниками виробництв, технологами – програмістами з розробки програм для верстатів з ЧПК.
Де працюють випускники
Випускники кафедри працюють в інститутах академії наук провідних підприємствах України  АНТК „АНТОНОВ”, АО “АТЕК”, Полтавський завод абразивного інструменту, „АВІАНТ”, КАДО, Промінструмент.
Додаткова освіта: підвищення кваліфікації, друга вища, тренінги, тощо
підвищення кваліфікації, друга вища освіта, тренінги. тощо. Семінари за програмою Delcam University Competition.
Air Jordan
© 2022 Навчально-науковий механіко машинобудівний інститут
Много шаблонов Joomla на JooMix.org