Обробка металів за спецтехнологіями

Назва спеціальності
Обробка металів за спецтехнологіями
Назва спеціалізації
1) устаткування та технологія лазерної обробки матеріалів; 2) лазерні системи в медицині та біології
Институт, що випускаэ ці спеціальності
Механіко-машинобудівний інститут
Випускаюча кафедра
Кафедра лазерної техніки та фізико-технічних технологій http://ltft.kpi.ua/
Кваліфікаційний рівень
бакалавр, спеціаліст, магістр
Форми навчання
денна, заочна
Унікальні специфічні знання, вміння та навички, якими володіють випускники
Випускники кафедри лазерної техніки та фізико-технічних технологій володіють глибокими знаннями із фундаментальних природничих, комп’ютерних та загально інженерних наук, мають навички діяльності в науковій сфері та промисловості. Випускники  можуть створювати, розробляти та досліджувати нові процеси фізико-технічної обробки матеріалів, нове відповідне технологічне обладнання, проектувати технологічні процеси лазерної розмiрної обробки (рiзання, прошивки малих отворiв, маркування, гравiрування, скрайбування), зварювання, поверхневої обробки (гартування, деформування, термоциклування, аморфiзацiї, легування, наплавлення, спікання), електроерозiйної, електрохімічної, ультразвукової, магнітоімпульсної та електровибухової обробки, виконувати конструкторську підготовку машинобудівного виробництва та економічні розрахунки. Невід’ємною складовою підготовки сучасного фахівця є  уміння проводити оптимізацію процесів обробки та технологічних процесів в цілому, використовуючи найсучасніші досягнення науки та техніки.  Щорічно наукова діяльність студентів з лазерної техніки та технології відзначається призами міжнародних та київських конкурсів з наукової роботи серед студентів. Наші студенти постійно займають призові місця на міжнародних і всеукраїнських олімпіадах.
Теми дипломних робіт (основні напрямки магістерських досліджень)
  1. Розробити й дослідити пристрій для вимірювання температури нагрівання й поглинальної здатності поверхонь при лазерній поверхневій обробці на базі інтегруючої сфери.
  2. Розробка процесу з’єднання біологічних тканин шляхом лазерного нагрівання.
  3. Розробити й дослідити пристрій для фокусування лазерного випромінювання типу «дзеркальний світловод».
  4. Розробити пристрій для дозування й подачі порошкових матеріалів при лазерному мікролегуванні й наплавленні.
  5. Розробити технологію виготовлення вкладишів компресорів, що включає лазерне спікання й нанесення антифрикційних покриттів.
  6. Розробити й дослідити пристрій для вимірювання й контролю поглинальної здатності матеріалів при лазерній поверхневій обробці на базі піроелектричної напівсфери.
  7. Вивчення механізму аномального масоперенесення в умовах лазерного опромінення з метою створення принципово нових технологій додання поверхневим шарам матеріалів заданого комплексу фізико-механічних властивостей.
  8. Підвищення ефективності лазерної обробки застосування енергії електричного дугового розряду.
  9. Розробка технології вирощування виробів складної просторової форми  з використангням лазерного випромінювання.
Місця проходження практики
ДП “Каз”Авіант”, Держ. підприємство завод “Арсенал”, Державне підприємство з-д “Артема”, ін.
Ким можуть працювати випускники відповідно до державного класифікатора професій
Інженер-технолог, інженер-конструктор, інженер-дослідник, менеджер виробництва.
Де працюють випускники
Підприємства машинобудівної, приладобудівної галузей, авіо- та суднобудування, аерокосмічний комплекс, підприємства медичного устаткування та протезування, і т. п., вищі та середні навчальні заклади, фірми різного профілю діяльності, силові державні структури.
Додаткова освіта: підвищення кваліфікації, друга вища, тренінги, тощо
Nike