Інтелектуальна власність

Ми запрошуємо бакалаврів з інженерної механіки продовжити свою освіту на кафедрі "Конструювання верстатів та машин" і отримати спеціальність "Інтелектуальна власність".

Фахівці з "Інтелектуальної власності" глибоко володіють знаннями з інжинірингу, що дозволяє їм:

· як фахівцям-інженерам брати участь у створенні інноваційних технічних рішень;

· виявляти на підприємстві охоронно здатні інноваційні рішення та розробляти стратегію їх охорони;

· оформляти матеріали заявок для набуття прав на створенні інноваційні рішення;

· розробляти стратегію комерціалізації прав на об’єкти інтелектуальної власності;

· проводити на високому професійному рівні патентний пошук та патентну експертизу, щодо винаходів, корисних моделей, "ноу-хау", рацпропозицій, промислових зразків, товарних знаків, комп’ютерних програм та інших результатів творчої діяльності;

· здійснювати попередню оцінку об’єктів інтелектуальної власності підприємств, організацій та фізичних осіб;

· проводити попередню міжнародну технічну експертизу різних технологічних систем і машин;

Наші випускники можуть працювати в галузях патентно-винахідницької роботи, науково-технічної інформації, сертифікації та стандартизації, маркетингу, ринкового впровадження нової техніки та технологій.

Рубрика в класифікаторі професій

Специфічні категорії

Назва спеціальності

Інтелектуальна власність

Назва спеціалізації (якщо вона є)

Факультет(и), що випускають ці спеціальності (логотип та назва)

Механіко-машинобудівний інститут

Випускаюча(і) кафедра(и) стисла інформація

Кафедра конструювання верстатів та машин. З 2002 року кафедра готує фахівців зі спеціальності “Інтелектуальна власність”. На навчання приймаються особи, що мають диплом бакалавла за напрямков “Інженерна механіка” або спорідненими напрямками. Підготовку здійснює висококваліфікований професорсько-викладацький склад, до якого входять 5 професорів, докторів наук та близько 20 доцентів, кандидатів наук. http://kvm.kpi.ua/

Кваліфікаційний рівень

магістр

Форми навчання

Денна, підвищення кваліфікації

Унікальні специфічні знання, вміння та навички якими володіють випускники (якими методами володіють, участь у науковій та проектній діяльності, досягнення студентів)

Виконання оцінки об’єктів інтелектуальної власності підприємств та організацій. Виконання патентного пошуку та патентної експертизи об’єктів інтелектуальної власності. Забезпечення правового захисту авторських та суміжних прав, прав винахідників та раціоналізаторів. Виявлення, аналіз та прогнозування можливих шляхів втрати інтелектуальної інформації. Виконання патентно-ліцензійної діяльності. Участь в діяльності адвокатських об’єднань та індивідуальна адвокатська діяльність у сфері інтелектуальної власності. Дослідження ринку та вивчення суспільної думки (вивчення попиту на товари у споживачів з метою розробки нових видів продукції, статистичний аналіз результатів). Виконання досліджень та розробок в галузі технічних та природничих наук.

Теми дипломних робіт (основні напрямки магістерських досліджень)

Створення, набуття прав, реалізація і комерціалізація об’єкту інтелектуальної власності. Методологічний підхід до створення і набуття прав інтелектуальної власності. Система управління охороною і комерціалізацією об’єктів інтелектуальної власності у ВНЗ. Створення, правова охорона об’єкта промислової власності та заходи щодо його впровадження методами електронної комерції. Стратегічний менеджмент зі спеціалізованого виробництва в Україні.

Місця проходження практики

Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України. Науковий парк “Політехніка” НТУУ “КПІ”. Відділи підприємств та організації, що займаються питаннями інтелектуальної власності. ЗАТ “Вентиляційні системи”. Київський національний університет внутрішніх справ.

Ким можуть працювати випускники відповідно до державного класифікатора професій

Інженер з науково-технічної інформації. Інженер з патентно-винахідницької роботи. Інженер з впровадження нової техніки і технології. Спеціаліст з раціоналізації виробництва. Спеціаліст підрозділів сертифікації, стандартизації та якості продукції. Спеціаліст відділу маркетингу.

Де працюють випускники

air max 1 china