Slider

Технологія машинобудування

logo-tmКафедра технології машинобудування (ТМ)

Офіційна веб-сторінка: http://tm-mmi.kpi.ua/

Спеціальність «Технологія машинобудування» є основною для будь-якого машинобудівного виробництва. Виробництво літаків та космічних ракет, вантажних та легкових автомобілів, тракторів та комбайнів, верстатів та роботів, не може обходитись без спеціалістів з технології машинобудування. Сучасний інженер-механік — це висококваліфікований спеціаліст, який володіє не тільки класичними, фундаментальними знаннями з механіки, а й сучасними комп’ютерними технологіями. Саме це дає широкі можливості по працевлаштуванню та високу конкурентоспроможність наших випускників на сучасному ринку праці.

 

haas

На кафедрі відкриті нові спеціалізації «Комп’ютерний синтез об’єктів та технологій машинобудування» і «Технологія виготовлення аерокосмічних апаратів». В рамках навчально-виробничої ради механіко-машинобудівного інституту організована навчально-виробнича рада спеціальності, до якої входять вісім ведучих підприємств м. Києва, з якими укладені договори на цільову підготовку спеціалістів. На кафедрі створений навчально-тренінговий Центр НТУУ «КПІ» - HAAS в якому студенти проходять весь цикл підготовки до використання найсучасніших технологій машинобудівного виробництва: від комп’ютерного розроблення управляючих програм для верстатів з ЧПУ за допомогою сучасних інтегрованих CAD/CAM систем до виготовлення деталей на токарному

 і фрезерному обробляючих центрах фірми HAAS. В центрі проходять навчання перепідготовку також і виробничники, інженери минулих років випуску. При безпосередній участі кафедри технології машинобудування при ММІ створений центр післядипломної освіти. Все це складає базу для якісно нового розвитку ступеневої підготовки студентів з нашої спеціальності, яким над

ається право широкого вибору можливих траєкторій отримання кваліфікації: від бакалавра з інженерної механіки, спеціаліста чи магістра з технології машинобудування до кандидата технічних наук при навчанні через аспірантуру. Особливо привабливі пропозиції кафедри випускникам технікумів та коледжів, що мають кваліфікацію молодшого спеціаліста за фахом «Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» та споріднених напрямів і спеціальностей. Вони можуть отримати освіту всіх рівнів за скороченим на один рік терміном навчання.

 

petrakov

Завідує кафедрою

доктор технічних наук, професор

Петраков Юрій Володимирович

(тел.241-68-06)

Автор 1 підручника, 5 навчальних посібників, 3 монографій, 136 статей, 63 патенітв, 29 методичних вказівок. Займається вивченням і створенням інтегрованих CAD/CAM систем автоматизованого проектування програм для верстатів з ЧПК, оптимізацією технологічних систем. Викладає курси “Теорія автоматичного управління технологічними процесами” та "Управління процесами різання" 

 

 

 

Науково-педагогічний склад кафедри дозволяє успішно вирішити не тільки завдання з підготовки спеціалістів сучасного рівня, а й вести наукову роботу з магістрами, аспірантами, зберігати та розвивати ведучі наукові школи. Зараз на кафедрі працює 4 професори, доктори технічних наук, 16 доцентів, кандидатів технічних наук, 5 аспірантів. Колектив кафедри постійно шукає і знаходить партнерів з науково-технічного співробітництва. Виконуються науково-дослідницькі роботи з участю студентів, магістрів, аспірантів кафедри для авіаційної промисловості по створенню нових методів обробки складно-профільних аеродинамічних поверхонь деталей, автоматизованих систем управління та програмування для верстатів з ЧПУ. Виконуються традиційні дослідження з удосконалення сучасних методів оптимізації технології процесів, автоматизації проектування, автоматизації складальних процесів.

 

Наукова робота ведеться за напрямками:

  • Управління процесами різання на верстатах з ЧПУ;
  • Оптимізація процесів механічної обробки;
  • Автоматизація проектування управляючих програм для верстатів з ЧПК;
  • Створення підпрограм-макросів для CAD/CAM систем;
  • Методи оброблення складних поверхонь деталей машин;
  • Автоматизація механоскладальних робіт у машинобудуванні та приладобудуванні;
  • Технологія проведення наукових досліджень довільних технічних та технологічних систем, їх математичне забезпечення.

 

Технологія машинобудування

Рубрика в класифікаторі професій
Специфічні категорії
Назва спеціальності
Технологія машинобудування
Назва спеціалізації (якщо вона є)
1) Технологія виготовлення аерокосмічних апаратів; 2) Комп’ютерний синтез об’єктів та технологій машинобудування.
Факультет(и), що випускають ці спеціальності (логотип та назва)
Механіко-машинобудівний інститут
Випускаюча(і) кафедра(и) стисла інформація
Кафедра технології машинобудування http://tm-mmi.kpi.ua/
Кваліфікаційний рівень
бакалавр, магістр
Форми навчання
денна, заочна
Унікальні специфічні знання, вміння та навички якими володіють випускники(якими методами володіють, участь у науковій та проектній діяльності, досягнення студентів)
Випускники кафедри технології машинобудування володіють глибокими знаннями із фундаментальних, природничих, комп’ютерних, загально інженерних наук, мають навички діяльності в промисловості та науковій сфері. Випускники  можуть проектувати технологічні процеси механічного оброблення деталей машин та технологічні процеси складання вузлів і машин, виконувати конструкторську підготовку машинобудівного виробництва та економічні розрахунки. Невід’ємною складовою підготовки сучасного фахівця є  вміння проводити оптимізацію процесі обробки та технологічних процесів вцілому, використовуючи найсучасніші досягнення науки та техніки. Щорічно наукова діяльність студентів технологів відзначається призами міжнародних та київських конкурсів з наукової роботи серед студентів. Наші студенти постійно займають призові місця на міжнародних і всеукраїнських олімпіадах.
Теми дипломних робіт (основні напрямки магістерських досліджень)
1. Підвищення продуктивності оброблення матеріалів різанням; 2.Розроблення методів управління різними методами оброблення; 3. Розроблення модулів CAM-систем для різних методів обробки; 4.Розроблення раціональних процесів складання вузлів машин; 5. Розроблення елементів гнучкого автоматизованого виробництва; та ін.
Місця проходження практики
ДП “Каз”Авіант”, Держ. підприємство завод “Арсенал”, Державне підприємство з-д “Артема”, ЦКБ Арматуробудування, ін.
Ким можуть працювати випускники відповідно до державного класифікатора професій
Інженер-технолог, інженер-конструктор, інженер-дослідник, менеджер виробництва.
Де працюють випускники
Підприємства машинобудівної,приладобудівної галузей, авіо- та судобудування, аерокосмічний комплекс, підприємства медичного устаткування та протезування, і т. п., вищі та середні учбові заклади, фірми різного профілю діяльності, силові державні структури.
Додаткова освіта: підвищення кваліфікації, друга вища, тренінги, тощо
Друга вища освіта по спеціалізації  “Комп’ютерний синтез об’єктів та технологій машинобудування”
Nike Air Max 90 white
© 2022 Навчально-науковий механіко машинобудівний інститут
Много шаблонов Joomla на JooMix.org