БОБИР МИКОЛА ІВАНОВИЧ

д.т.н., професор

(044) 204-82-53
1 корпус, кабінет 251-1

Випускник механіко-машинобудівного факультету КПІ 1974 року. Працює на кафедрі динаміки та міцності машин і опору матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського з 1974 року на посадах асистента, доцента та професора. Декан механіко-машинобудівного факультету з 1994 року. З 1999 року по нині директор механіко-машинобудівного інституту. Завідувач кафедрою динаміки та міцності машин і опору матеріалів з 1994 по 2015 роки. Член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в  галузі науки і техніки за 1990 рік.

Бобир М.І. є відомим фахівцем в області втоми та повзучості матеріалів і елементів конструкцій різного призначення з врахуванням основних термосилових параметрів експлуатаційного навантаження.

Основні наукові праці присвячені розробці ефективних методів розрахунку напружено-деформованого стану, прогнозування ресурсу на стадії проектування та на стадії експлуатації з врахуванням розсіяної пошкоджуваності, елементів конструкцій авіакосмічної галузі та енергомашинобудування.

По результатах наукових досліджень ним опубліковано понад 200 наукових статей, з них 2 монографії та 3 підручника і навчальних посібника. Під його керівництвом захищено 8 кандидатських та 3 докторських дисертації.

Наукові профілі:
SCOPUS