Засідання Наглядової ради КПІ ім. Ігоря Сікорського: нагородження наймолодших переможців «Sikorsky Challenge 2017»

15 грудня відбулося засідання Наглядової ради Національного технічного університету України «Київський політехнічний інституту ім. Ігоря Сікорського».

Участь у ньому взяли Голова Наглядової ради Президент України (1994 – 2005) Леонід Кучма, заступник Голови перший космонавт незалежної України, Герой України Леонід Каденюк, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського, академік НАН України Михайло Згуровський, члени Наглядової ради – президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, голова Міжнародного фонду сприяння інвестиціям Віктор Івченко, засновник Фонду ім. академіка В.Михалевича Микола Петренко, голова Правління ВАТ «Меридіан ім. С.П.Корольова» В’ячеслав Проценко, президент Фонду ім. академіка В.Михалевича заступник голови Ради підприємств при Кабінеті Міністрів України, президент Холдингової компанії «ПЕТРУС» Людмила Русаліна, директор Інституту стратегічних досліджень Павло Гайдуцький, директор ТОВ «Політеко Сайєнс Сіті» Богдан Андрійцев, а також проректори та представники адміністрації університету й в.о. голови Профкому співробітників університету Михайло Безуглий та голова Профкому студентів Андрій Гаврушкевич.

25396213 318881781960871 382038973639387622 n25395889 318881785294204 9040694954518904616 nРозпочалося засідання з нагородження наймолодших переможців конкурсу стартап-проектів «Sikorsky Challenge 2017». Премії і дипломи лауреатів Президентського Фонду «Україна» вручив їм голова Наглядової ради КПІ ім. Ігоря Сікорського Леонід Кучма, адже впродовж усіх років проведення Фестивалю «Sikorsky Challenge», в межах якого проводиться конкурс стартап-проектів, Фонд Леоніда Кучми «Україна» виступає одним із його спонсорів і партнерів. Понад те, щороку Фонд відзначає кращі розробки молодих дослідників, які беруть участь у цьому конкурсі. Цього року відзначено проекти, які мають соціальну спрямованість та розроблені задля поліпшення якості життя людей, або для їх захисту.

Цього року лауреатами Фонду «Україна» стали:

- Валерія Тищенко, учениця Херсонського фізико-технічного ліцею з проектом «Перетворювач тривимірних механічних коливань в електроенергію»;

- Іван Селезньов, студент факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського з проектом «OpenWorld – система навігації в інфраструктурі міста для людей з вадами зору»;

- Михайло Довгополий, студент Механіко-машинобудівного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського з проектом «Штучний протез колінного суглоба з адаптивними властивостями»;

- Артем Коробов, студент Сумського державного університету з проектом «Створення інтелектуального біонічного протезу для кінцівки тіла людини»;
- Віра Родіонова, студентка факультету прикладної математики КПІ ім. Ігоря Сікорського з проектом «Dia-Safe Life – прототип програмного комплексу для інсулінозалежних хворих»;

- Михайло Комашня, учень Політехнічного ліцею КПІ ім. Ігоря Сікорського з проектом «Підвищення захисної функції бронежилета»;

- Максим Терентьєв, учень Херсонського фізико-технічного ліцею з проектом «Розробка пристрою для покращення венозного кровообігу за допомогою електричного струму»;

- Ярослав Чугай, учень гімназії №9 м. Кропивницький з проектом «Реалізація керування системою освітлення міста через однофазну електромережу в межах концепції «Розумне місто»;

- Сергій Лисін, учень Політехнічного ліцею КПІ ім. Ігоря Сікорського з проектом «Робот-пожежник із системою самонаведення на базі комп’ютерного зору».

25348815 318880305294352 4797292150253329704 n

Після церемонії нагородження перед членами Наглядової ради та учасниками засідання зі щорічним звітом про результати науково-педагогічної та інноваційної діяльності університету виступив ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло Згуровський. Основний наголос у своєму виступі він зробив на інноваційно-науковому складнику роботи університету: доповідь його називалася «Київський політехнічний інститут як модель майбутньої високотехнологічної економіки України».

«Я хочу привернути вашу увагу до тих нових особливостей розвитку університету, які, на наш погляд, є стратегічно важливими як для КПІ ім. Ігоря Сікорського, так і для системи вищої технічної освіти України. Це інноваційний розвиток, створення такої моделі великого технічного університету, за якою він міг би стати локомотивом розвитку окремих галузей промисловості, і навіть країни загалом, якщо говорити про її економіку. На це спрямовано зусилля нашого великого колективу», – наголосив він, розпочинаючи доповідь.

Отож усю його подальшу розповідь було присвячено тим новаціям, які з’явилися в науково-інноваційній діяльності університету останнім часом, та результатам їх впровадження. А закінчив свій виступ він словами «Наша мрія – створити для України модель високотехнологічної економіки, і постійно підвищувати обороноздатність держави».

Підсумки засідання підбив голова Наглядової ради Леонід Кучма, висловивши думку про необхідність поширення досвіду КПІ в інших технічних вишах України.

На фото: Леонід Кучма і Михайло Згуровський з лауреатами премії Президентського Фонду «Україна»

Air VaporMax Shoes